Nuo 2019 m. vasario iki 2020 m. rugpjūčio man išsipildė 101 iš 116 svajonių. Tai yra neįtikėtini 87% išsipildžiusių svajonių.
Atsimenu dar mokykloje man teko moderuoti pokalbį su autosporto lenktynininku Benediktu Vanagu. Po pokalbio geriant arbatą Benediktas Vanagas man įteikė atvirutę ant kurios kitos pusės užrašė palinkėjimą, man stipriai įstirgusį iki šiol.
Jis užrašė: “Austėja, svajok atsakingai, svajonės pildosi”. Ir įteikė man liudydamas, kad savo karjerą jis pats tikrąja to žodžio prasme išsvajojo.
Tą akimirką prasidėjusi kelionė atsakingų, sąmoningų svajonių link tęsiasi jau ne vienerius metus, atnešusi gausybę nuostabių išsipildymų. Per pastaruosius 1,5 metų – net 101-ą.
Tad pakalbėkim apie jūsų svajones, kurios gali imti ir išsipildyti.
Svajonės pildosi tiems, kurie tiki
Čia žodžio “tiki” nenaudoju religine prasme. Tikintis, mano supratimu, yra atviras žmogus. Tikintis – tai nors ir šiek tiek skeptiškas, bet bent jau priimantis kitokias idėjas žmogus. Bet visų svarbiausia, tikintis – tai geraširdis, nuoširdus žmogus, linkintis gero tiek sau, tiek aplinkiniams.
Esu pastebėjusi, kad laikotarpiais, kuomet esu viskuo nepatenkinta, irzli, kai dėl savo blogos nuotaikos kelyje neužleidžiu vairuotojų ar pašykščiu pinigų jų prašantiems, visų pirma atimu pati iš savęs. Savo būtimi kurstydama pyktį, nesantaiką, nusivylimą, užkertu kelią bet kokiam gėriui ateiti į mano gyvenimą.
Scenarijus „vieną dieną pasvajoju, jog darbe mane gerbia, bet vėliau likusį mėnesį bambu ant pardavėjų, pilu purvą ant kolegų ir plūstuosi keiksmais” neveikia.
Šios svajonės taip ir liks svajonėmis, jeigu nepadarysite joms vietos gyvenime. O visų pirma – savyje.
Per tuos pusantrų metų, kai išsipildė rekordiškas skaičius svajonių, aš kasdien praktikavau dėkingumą, meditavau, atlikinėjau Metta meditacijos praktikas (kuriose įvairiems žmonėms – tiek artimiesiems, tiek draugams, tiek klientams, tiek nepažįstamiems – linkėdavau džiaugsmo ir meilės), pradėjau sakyti kur kas daugiau gerų žodžių aplinkiniams, tapau geranoriška, sąžininga piliete.
Būtent už tai man, tikiu, buvo dosniai atlygintina gražiausiais svajonių išsipildymais.
Mėnulio ciklai ir Jaunatis
Vienus mėnulis veikia labai stipriai, kitus ne taip. Esu ne kartą girdėjusi, kaip žmonės, dirbantys aptarnavimo sektoriuje, pilnatį vadina pačiu bjauriausiu mėnesio periodu – klientai piktesni, energingesni, emocionalesni. Keliuose vairuotojai – aktyvesni, manevringesni. Spėju, kad tai pastebėję esate ir jūs.
Kiekviena mėnulio fazė pasižymi savo savybėmis. Perfrazuosiu Diane Ahlquist knygoje “Moon Spells” pateikiamą santrauką, kad apibūdinčiau jums kiekvieną mėnulio fazę:
- Priešpilnis – pilnėdamas mėnulis “kaupia” jėgas, stiprėja. Šiuo periodu žmogui yra pravartu auginti norimas savo gyvenimo sritis – finansus, žinias, projektus, santykius, kt.
- Pilnatis – stipriausia, aktyviausia fazė. Ją žmogus yra kviečiamas išnaudoti aktyviausiai veiklai, reikalaujančiai daugiausiai susikaupimo, energijos, fokuso – tikslų siekimui, projektų įgyvendinimui ir t.t.
- Delčia – dylantis, jėgas atiduodantis mėnulis. Čia žmogus yra kviečiamas paleisti, kas nebereikalinga, atsisakyti žalingų įpročių, atsisveikinti su žmonėmis, darbais, idėjomis, užbaigti, kas neužbaigta. Tai – svarbi pasiruošiamoji fazė prieš Jaunatį.
- Jaunatis – naujos pradžios, pokyčių, galimybių metas, kuomet pasėjamos idėjos turi daugiausiai galimybių “sudygti”.
Būtent Jaunatis yra ne tik tinkamiausias mėnesio laikas sodinti augalus sodininkams, bet ir mums, svajotojams, sąmoningai sėti savo svajonių „sėklas” ir laukti jų išsipildymo.
Pasiruošimas Jaunačiai
Kaip jau minėjau “Svajonės pildosi tiems, kurie tiki” dalyje, vargu, ar gali pavykti tik svajoti, daugiau nepajudinant nė piršto dėl savo ir kitų gerovės, ir tikėtis, kad svajonės ims ir išsipildys. Mes patys, savo būtimi, turime tapti vertais gražiausių norų išsipildymo.
Dėl šios priežasties, bene svarbiausios mėnesio dienos man yra ne tik pati Jaunatis, bet ir kelios Delčios dienos (atsisveikinimo, paleidimo, užbaigimo dienos), kuomet su savo gyvenimu atlieku “namų darbus”.
Kelias dienas prieš Jaunatį (per Delčią) įprastai aš:
- Atlieku suplanuotus, bet taip ir neatliktus darbus, išrašau sąskaitas klientams, jeigu laiku neišrašiau prieš tai (užbaigiu pradėtus darbus);
- Nevartoju alkoholio, greito maisto, saldumynų (atsisveikinu su blogais įpročiais);
- Prižiūriu tiek savo informacinį lauką, tiek pokalbius – vengiu žiaurios, smurtinės informacijos, apkalbų, keiksmažodžių, dramų, neskaitau anoniminių komentarų ir pan. (atsisakau žalingų įpročių);
- Susitvarkau namus (paruošiu švarią erdvę naujoms idėjoms);
- Peržiūriu, koks buvo praeitas mėnesis, ką nuveikiau, kaip patobulėjau, kur galėčiau pasistengti geriau (paleidžiu, kas nereikalinga);
- Praleidžiu mažiau laiko soc. tinkluose (atsisveikinu su blogais įpročiais);
- Reflektuoju, kaip jaučiuosi, mąstau, kokių pokyčių norėčiau gyvenime (paleidžiu nuoskaudas, atsisveikinu su tuo, kas buvo ne pakeliui);
- Peržiūriu spintas, stalčius, stengiuosi atiduodi nereikalingą daiktą, išnešti iš namų tai, kas kaupiasi, bet nebenaudoju – knygos, batai, drabužiai (paleidžiu, kas nereikalinga). Kad ir kaip norėtųsi namuose kaupti du sezonus nenešiojamus labai gražius batus, suprantu, kad kitą žmogų jie nudžiugins kur kas labiau nei mane – todėl atiduodu, parduodu arba dovanoju kitiems.
Pradėjusi nuo savęs, susitvarkiusi savo namų ir minčių erdves, paleidusi nereikalingas patirtis, nuoskaudas, daiktus, pasitinku Jaunatį – kur kas aiškiau girdėdama savo, o ne man primestus kitų žmonių norus.
Kaip svajoti?
Matyt, čia taisyklių nelabai yra :). Išbandykite svajojimą vienumoje, su kitu žmogumi, su muzika, tyloje bei visaip kitaip – po kiek laiko pastebėsite, kas jums labiausiai tinka.
Vis tik per Jaunatį man labai patinka svajones užrašinėti ant popieriaus lapo, būnant vienumoje ir būtinai tyloje. Pasidarau arbatos, pasiimu lapą ir rašiklį ir praleidžiu nuo pusvalandžio iki valandos laiko visiškai įsijausdama ir išgyvendama savo svajonę.
Keli universalūs patarimai:
- Rašykite svajones esamuoju laiku, tarsi jūs jau svajonę išgyvenate, jau tai turite.
- Rašykite tik teiginiais. T.y. vietoj: “aš visai nesergu” keiskite į “aš esu sveikas, mano sveikata klesti, jaučiuosi gyvybingas” ir t.t.
- Galima rašyti ir kelias svajones vienu metu, tačiau man labiausiai pasiteisina vienos svajonės išsamus aprašymas vienos Jaunaties metu. Taip daug lengviau detaliai išgyventi svajonę.
Ką rašyti?
- Pradėkite nuo svajonės užrašymo vienu sakiniu. (Pvz.: „aš gyvenu šviesiuose, erdviuose namuose, kuriuose jaučiuosi mylimas”; „aš su malonumu dirbu su mokiais, geranoriškais klientais”; „aš lengvai pragyvenu iš savirealizacijos jausmą man teikiančios mano kūrybos” ir t.t.)
- Panagrinėkite, detalizuokite svajonę. Kuo tiksliau suprasite, ko norite, tuo bus lengviau ne tik jums siekti tos svajonės, bet ir svajonei pasiekti jus jai žinomais būdais. (Pavyzdžiui, kai rašau svajonę, aš ją detalizuoju iki mažiausių smulkmenų – užrašau, ką mąstau, kaip viduje jaučiuosi, kai toji svajonė jau yra virtusi realybe, kokia esu aš tai svajonei išsipildžius.)
- Vizualizuokite, ką matote prieš akis svajonei išsipildžius.
- Jeigu tai nauji namai – kokie kambariai, kokios užuolaidos, kas padėta ant virtuvės stalo?
- Jeigu tai naujas darbas – kokie jūsų kolegos? Koks jūsų klientas? Kaip jaučiatės bendraudami su šiais žmonėmis? Kokioje vietoje dirbate? Kaip iki jos nuvykstate?
- Jeigu tai sveikata – kaip leidžiate laisvalaikį? Kokias pramogas išbandote? Kokie žmonės yra su jumis (jei norite, kad būtų)?
- Aprašykite, kaip toji svajonė išsipildė. Ką tokio Jūs patys padarėte, ką turėjote pakeisti kasdienybėje, kur eiti, ką išbandyti, kad svajonės išsipildymo diena galiausiai atėjo?
Tai tiek! Eikite per gyvenimą tikėdami gražiais dalykais, patys kurdami bent trupučiu geresnes dienas sau ir aplinkiniams, nepamirškite padėkoti už tai, kokius mažus stebuklus jums kasdien siunčia gyvenimas ir po kiek laiko atsisukę pamatysite, kad ir tos kadaise didžios svajonės natūraliai ėmė ir išsipildė… arba galbūt jas paprasčiausiai išpildėte jūs patys 😉
Magiškų atradimų!