Ar jūs, visai kaip aš, pagaunate begraužiantį save, kad vasarą kiurksote namuose vietoj to, kad aktyviai, ar kažkaip „prasmingai” leistumėte laiką?
Arba visai priešingai – jaučiatės kalti keliaudami ir tinginiaudami, nes šio laiko neišnaudojate DIDŽIULIEMS tikslams ir asmeniniam tobulėjimui?
Tuomet mes puikiai suprantame vienas kitą.
Visgi, ši vasara, kurios metu, tikėtina, matysime kur kas mažiau įspūdingų mūsų draugų kelionių aplink pasaulį dėl daug kur egzistuojančių suvaržymų, gali būti puiki proga pabandyti pagyventi šią vasarą savaip. Taip, kaip iš tikrųjų norisi. Ir pagaliau nustoti lygintis save su kitų žmonių gyvenimais.
Kas mumyse vyksta, kai nustojame lygintis?
Visų pirma, kai aš pradėjau kreipti dėmesį į savo poreikius, kai išmokau pirmiausia pasiklausti nuomonės savo vidaus (ką tu norėtum šiandien veikti, Austėja?), ir, svarbiausia, kai išmokau atsiriboti nuo to, ką veikia aplinkiniai, mano laikas pradėjo man teikti kur kas daugiau ramybės ir tyro džiaugsmo.
Net ir Netflixo žiūrėjimas. Net ir neinstagramiškas savaitgalio praleidimas tvarkant stalčius. Net ir šiukšlių rinkimas aplink namus.
Jeigu man taip norisi leisti laiką, vadinasi, man to reikia. Atsižvelgdama į savo poreikius, jaučiu didesnę darną su pačia savimi ir iš to ateinančią ilgalaikę, tvarią laimę. Ir visai nesvarbu, kad tai neįkvepia aplinkinių. O kodėl turėčiau savo laiko praleidimu kažką įkvėpti?
Kaip Jūs galite nustoti lyginti savo vasarą su kitų žmonių?
Kiekvieno mūsų poreikiai skirtingi – kaip ir apskritai gyvenime, taip ir laiko praleidime vasarą.
Vienų žmonių šios vasaros tikslas gali būti išmokti plaukti ir drąsiau jaustis vandeny – todėl jie dažniau pasirodys prie vandens telkinių.
Kiti galbūt uoliai arė darbe visus metus tam, kad šią vasarą išeitų dviejų mėnesių atostogų, todėl dabar tiesiog poilsiauja ir „džiugina” savo poilsio vaizdais aplinkinius.
Visų mūsų vasaros poreikiai, tikslai ir aplinkybės skiriasi. Neverta lyginti savo poreikių su kito žmogaus poreikiais, kai šie visiškai prasilenkia.
Štai kas jums gali padėti atsiriboti nuo aplinkinių rodomo pavyzdžio:
Paklausti savęs, ką noriu veikti
Kai idėjų ieškome viduje, tą dieną paklausę savęs „o ką iš tikrųjų aš norėčiau paveikti?”, padėję į šalį visus „reikia”, „privalau” ir „iš manęs tikisi”, ateina tikrieji atsakymai, tikrieji mūsų poreikiai.
Kai šis vidinis dialogas tampa svarbiausiu kanalu, transliuojančiu, ką norime veikti, mažiau svarbūs tampa aplinkinių gyvenimai, mažiau norisi lygintis ir bandyti atkartoti jų veiklas.
Būti čia ir dabar
Labai paprasta susirinkus seniai nematytiems draugams ne būti su jais, o rodyti kaip su jais būname telefone, socialiniuose tinkluose.
Šiuo atveju, mes lyg ir esame su jais fiziškai, bet iš tikrųjų, tai kažkur kitur – ar telefone, ar mintyse, ar vakarykščiame nemaloniame pokalbyje.
Užtat kai mėgaujamės akimirka ir visiškai atsiduodame patiriamam momentui, visi jausmai ir potyriai sustiprėja, mes išgyvename tuos įvykius daug stipriau, gyviau, aistringiau.
Akimirkas, kurias „nufotografuojame” jausmais, visiškai išjausdami to meto emociją, išlieka kur kas ilgiau mūsų mintyse, negu bet kokios nuotraukos.
Kai mėgaujamės akimirka, iš tikro, nebelabai svarbūs tampa kitų žmonių gyvenimai, nes prieš mūsų akis gyvenimas mums jau tapo gražiausią paveikslą.
Stebėti ir atsisakyti
Sąmoningas savo jausmų, reakcijų stebėjimas padeda suprasti, kuri veikla jums tinka, o ko verčiau atsisakyti.
Pavyzdžiui, esu pastebėjusi, kad jeigu praleidžiu gana ilgą laiką socialiniuose tinkluose, o ypač Instagrame, aš kur kas labiau lyginuosi su kitais žmonėmis, jų nuotraukomis, jų gyvenimo vaizdais.
Todėl tomis dienoms, kai jaučiuosi jautresnė, pažeidžiamesnė, ar tiesiog vangiai gulinėju lovoje, stengiuosi kuo mažiau skrolinti, arba atseku žmones, kurių keliamam turiniui esu paveikiausia.
O kas jums padeda atsiriboti nuo kitų žmonių vasaros vaizdų ir mėgautis laiku, kurį turite?
Pasidalinkite mintimis komentaruose!
[elfsight_form_builder id=”6″]