ką veikti namuose?

Ar ilgai užtruks karantinas, ar trumpai – jei norim Kalėdas švęsti prie stalo su šeima ir giminaičiais, o ne per Zoom’ą (kaip kad, tikiu, daug kas darėme per Velykas), susiturėti vietoje ir daugiau praleisti laiko namuose tikrai reikės.

Nežinau, kaip jums, bet man pirmasis karantinas ir, apskritai, sėdėjimas namuose visada baigiasi persidirbimu, overthinkinimu ir dar viena aplankiusia egzistencine krize. Tada, kad visa tai užkamšyčiau, praleidžiu vakarus bukai vėpsodama youtube vaizdelius ar tiesiog iš eilės žiūriu prasmingu turiniu nepasižyminčius filmus bei serialus netflixe. Na, ir žinoma valgau (tikrai ne salotas). 🙂

[ays_poll id=4]

Vis tik iš savo klaidų mokausi! Šį artėjantį karantiną (arba, švelniau pavadinus, sąmoningą pasėdėjimą namuose) nusprendžiau susidaryti veiklų, kurias galėčiau nuveikti laisvu laiku namuose, sąrašą.

O kad jis jau gavosi visai kūrybiškas, dalinuosi juo ir su jumis!

1. Gaminti maistą.
Nepabijokite užsimoti pagaminti kokį šūstrą desertą – kaneles, tiramisu, makarūnsus – arba kokį sudėtingą patiekalą – na, kad ir cepelinus!

2. Tapyti.
Man tapymo džiaugsmą atrasti padeda leidimas sau netapyti konkretaus vaizdo – na nes konkretus vaizdas juk turi būti gražus/taisyklingas/realisitiškas, ar ne? Tad aš atsisėdu ir imu tapyti tiesiog figūras, plėmus, brūkšnius, taškyti dažais ant popieriaus – nes būtent tai ir NETURI būti gražu.

kaip pasigaminti žvakes namuose

Mano rankomis gamintos sojų vaško žvakės!

3. Pagaminti rankų darbo žvakes.
Jas jau pagaminau savaitgalį ir paneigiau visus stereotipus, kad žvakės – sudėtingas reikalas. Kaip tik labai lengvas ir malonus! Viską, kaip ir ką dariau, kas nepavyko ir kiek kainavo 7 žvakių gamyba pasidalinau Instagram įraše.

4. Pasimokyti naujos kalbos.
Praeitą karantiną mokiausi arabų, o tada dar ir portugalų kalbą per Duolingo programėlę. Sugrįžus įprastam režimui mokymąsi apleidau, bet tai vis vien buvo puiki patirtis! Šis tas išliko 🙂

5. Pradėti medituoti.
Jeigu iki šiol nebandėte medituoti arba šį įprotį apleidote – buvimas namuose yra nuostabus laikas vėl tai prisiminti! Juk erdvė galvoje – švara, aiškuma ir tvarka išoriniame jūsų gyvenime. man labai patinka medituoti naudojantis Waking Up programėle, kurioje anglų kalba klausau Sam Harris raminančio balso vedamų trumpų meditacijos seansų. to-bu-la!

6. Skaityti knygas.
Taip taip, ir tas dulkančias lentynose 🙂

ką veikti per karantiną

jau buvo kilusi mintis išmesti muilinę – ji buvo tokia purvina, apkalkėjusi ir praradusi spindesį. bet vis tik atmirkiau ir visai lengvai atšveičiau! dabar kaip nauja 😉

7. Susitvarkyti namus – pasidaryti generalinę tvarką.
Jeigu jau tai darėte praeito karantino metu, net neabejoju, kad daug ko prisikaupė lentynose, stalčiuose ir spintoje per vasarą ir pašėlusiai užimtą rudenį. Metas žvilgtelėti, ko ten prisikaupė!

8. Parduoti nenešiojamus rūbus.
Kai namų tvarkymas persikels į spintą, neskubėkite nenešiojamų drabužių mesti į tekstilės konteinerį – už juos dar galite gauti pinigų! Parduokite atsibodusius drabužius Vinted platformoje, Facebook Marketplace ar tiesiog įkelkite į soc. tinklų Stories.

9. Pažiūrėti dokumentinius filmus.
Keletas mano asmeninių rekomendacijų –  the Social Dilemma, The Great Hack, Period. End of Sentence, Inside Bill’s Brain, Explained serijos, Our Planet.
O mano asmeniniame to-watch sąraše pirmu numeriu yra The Last Dance – būtinai peržiūrėsiu.

10. Pažiūrėti filmų klasiką.
Atsidaryti imdb filmų sąrašą ir žiūrėti pat pradžių. Aš per praeitą karantiną pirmą kartą peržiūrėjau visas Žiedų valdovo dalis, ha!

11. Pasidaryti vizijos lentą (angl. vision board)
Atsakyti sau į klausimus – ko aš norėčiau kitąmet? o po penkių metų? kas mane darytų laimingą?

Tuomet atrasti nuotraukas/žodžius/iškarpas, kurios jums tą svajonę ar pasiekimą simbolizuoja. Visa tai sukombinuoti į vizijos lentą – arba priklijuoti iškarpas popieriuje, arba susidėlioti į koliažą telefone, arba užsidėti kaip darbalaukio nuotrauką ant kompiuterio ekrano. Kviečiu pasvajoti!

12. Perdaryti, atnaujinti kokį daiktą namuose. 
Ar tai iš seno stiklainio padaryti vazoną gėlei, ar tai perdažyti baldą, ar tai atnaujinti drabužį – vietoj to, kad tiesiog išmestumėte, pažiūrėkite į esamus daiktus namuose kūrybiškai.

13. Skirti laiko asmeninių finansų peržiūrai.
Susikurti taupymo, investavimo planą. pradėti taupyti niekada nevėlu. Atsidėtas euras jau šiandien yra 365 eurai po metų. Apie biudžetavimą ir taupymą esu parašiusi keletą tekstų – peržvelkite!

14. Sportas. Judėjimas. Mankšta.
Trejybė, apie kurią visada lengviau pritariamai palinksėti galva negu iš tiesų praktikuoti 😀

Bet juk sportuoti galima ne vien TIESIOG (kaip kad žada tas idealus planas „sportuosiu po 30min kasdien”) – juk taip sportuoti prisiverčiam geriausiu atveju savaitę. nu ok, tris dienas.

Vietoj to, siūlau išsikelti tikslą sportui –  išmokti daryti špagatą, išlaikyti „lentą” 5 min., išmokti stovėti ant galvos, pasiekti kojų pirštus nesulenkiant kelių, iššokinėti šokdyne 100 šuoliukų be užkliuvimo ir panašiai – laisvė vaizduotei!

15. Pradėti savo veiklą. 😉
O taaaip! ar tai susikurti tinklaraštį, ar paleisti produktą, ar pradėti komunikaciją socialiniuose tinkluose, ar pradėti rašyti knygą, ar kurti poeziją – dabar yra PATS puikiausias metas pradėti!

16. Pradėti freelancinti. 😉
Vis apmąstydavot šitą idėją, bet nustumdavot ją į šoną? vėlgi – dabar yra labai geras metas pradėti! pradėkite kurti portfolio, gilinti žinias esamoje veikloje ar mokykitės naujų dalykų ir pamažu pradėkite ieškoti klientų – freelancinimas yra puikus būdas užsidirbti papildomų pinigų. O apie tai, kaip pradėti freelancinti, pasakoju čia.

17. Susitvarkyti Linkedin profilį ir/ar CV.

18. Praleisti daugiau laiko su augintiniais.
(Jeigu tokių turite), išmokykite augintinius triuko, naujos komandos ar tiesiog truputį daugiau laiko praleiskite kartu – jie tam ir yra, kad jūsų kasdienybę nuspalvintų ryškesnėmis spalvomis!

19. Gilinti žinias arba išmokti kažko naujo.
Įsigykite Udemy, Skillshare, Coursera kursus ir pradėkite mokytis kažko visiškai naujo arba gilinkite turimas žinias bei taip gerinkite savo kompetenciją.

20. Prisiminti fotografiją.
Ar pasiimti seną senelio juostinuką, ar išsitraukti stalčiuje dūlantį skaitmeninį fotoaparatą, ar tiesiog papleškinti nuotraukas telefonu – fotografija labai žavi tuo, kad norint gauti gerą kadrą, pirmiausia reikia jį pastebėti arba pačiam sukomponuoti. O tam reikia pabūti šioje akimirkoje ir išlaisvinti kūrybišką protą!

ką veikti kai nuobodu

Išsitraukiau senus, per didelius džinsinius marškinius, nusipirkau dažų tekstilei ir visiškai atnaujinau spintoje dulkes kaupiantį drabužį!

22. Užsiimti rankdarbiais
Apyrankių ar kaklo papuošalų vėrimas, tapyba ant tekstilės (piešti ant drabužio), siuvinėti, megzti.

23. Išmokti žaisti šaškėmis ar šachmatais.
Ypač užsimotyvuoti lengva peržiūrėjus labai išpopuliarėjusį serialą The Queen’s Gambit, kuriame pagrindinė veikėja žaidimą šachmatai abibūdina „chess can be… beautiful„.

24. Spręsti logines užduotis.
O tam puikiai tinka sudoku, kryžiažodžiai bei paprasčiausios dėlionės.

25. Išlavinti kokį kompiuterinį įgūdį.
Susipažinti su programavimu, pabandyti susikurti internetinę svetainę, pasimokyti iliustruoti ar dirbti Photoshop’u – mokytis įdomu, o toks įgūdis visada praverčia.

26. Susidaryti ir laikytis mėnesio trukmės iššūkio.
Tai gali būti sportinis iššūkis, pvz. atsispaudimai, pritūpimai ir „lentos” laikymo, kuomet kasdien vis didėja pratimų apimtys; tai gali būti emocinės sveikatos (mental health) ar santykių gerinimo iššūkis, ar net koks kūrybinis (doodle/rašymo) iššūkis.
(prie kiekvieno iššūkio pridėjau nuorodas į galimas idėjas)

27. „Gilių klausimų” vakaras
Su draugu, mylimuoju ar šeimos nariu susiorganizuoti „gilesnių klausimų” vakarą, siekiant kur kas geriau pažinti vienas kitą bei sužinoti, ko dar nežinote. Klausimų idėjų pilnas internetas!

28. Paeksperimentuoti su savo išvaizda.
Idėjos eksperimentams – makiažas, nagų lakai ar net pasikeisti plaukų spalva (įsigijus nuplaunamus plaukų dažus). Taip pat galima youtubėj susirasti kokio įmantraus plaukų pynimo, garbanojimo, tiesinimo ar fenavimo video ir pabandyti tai atkartoti. 

29.Pasidaryti SPA namuose.
Kūno šveitimas, veido kaukė, pėdų masažas, plaukų kaukė, pagulėti vonioje – receptų idėjų rasti labai lengva, o poveikis gal būti net geresnis nei profesionaliame SPA centre.

30. Pasiruošti Kalėdoms. 
Geriausią pasilikau pabaigai! Man atrodo, kad tai gali būti pirmosios šventės, kuomet turėsim tikrai pakankamai laiko apgalvoti dovanas iš anksto (o ne tiesiog nupirkti paskutinę minutę).

O dar geriau – kviečiu patiems pagaminti rankų darbo dovanas vietoj įprastų pirktinių dovanų!

Vis tik, jeigu žadate dovanoti įprastas pirktines dovanas – irgi puiku 🙂 tuomet siūlau idėją paruošti rankų darbo siuntinukus draugams bei giminaičiams ir gruodžio mėnesį išsiųsti paštu. galbūt susitikti gyvai ir nepavyks, bet jūsų rankų prisilietimas, pasiekęs jų namus, gali šildyti ne ką mažiau nei fizinis jūsų buvimas šalia.

 

Lengvo buvimo namuose, mielieji! ❤

Parašykite komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment